Nordic Walking
Informacje o najbliższych startach i obozach zawodników LKS Zantyr Informacje o Nordic Walking
piątek, 20 styczeń 2012

W sobotę 21.01 b.r. z zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum wystartują:

  • - Marcin Żołdowicz w skoku w dal i w biegu na 60 m podczas Halowych Mistrzostw Okręgu w Gdańsku

  • - Andrzej Rogiewicz w halowym mityngu Rudzki LA w Łodzi w biegu na 2000 m

Czytaj całość...
Marsz Nordic Walking w ramach XX Jubileuszowego Finału WOŚP
wtorek, 03 styczeń 2012

Organizatorzy XX Jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sztumie zapraszają na wspólny marsz Nordic Walking w dniu 8.01.2012 r. Zbiórka w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00 przy Klubie Kwadro w Sztumie ul. Nowowiejskiego.

Zapraszamy!!!
 

Sztumscy maszerzy pożegnali 2011 rok
niedziela, 01 styczeń 2012

Liczna grupa sztumskich uczestników marszów Nordic Walking pożegnała w sylwestrowe południe 2011 rok. Przy pięknej pogodzie sztumscy maszerzy pokonali jak w każdą sobotę tradycyjnie około 8-10 kilometrów. Na wypoczynkowym wzgórzu „jaszczurczym” podziwiając wspaniałą panoramę naszego miasta pożegnali lampką szampana bardzo udany rok 2011, życząc sobie szerokich tras Nordic Walking, zdrowia i sukcesów w 2012 roku.

Zamieszczone zdjęcia wykonała Teresa Groszkowska
 

Marsze Nordic Walking
środa, 09 listopad 2011

Liczna grupa mieszkańców Sztumu uczestniczyła w sobotnio - niedzielnych marszach Nordic Walking organizowanych przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum. Przy pięknej, jesiennej pogodzie w sobotę odbył się marsz z kijkami do Uśnic. Natomiast w niedzielę odbył się marsz Nordic Walking po plaży w Stegnie. W załączeniu kilka zdjęć z marszu po plaży w Stegnie otrzymanych od Pani Ireny Kołpak. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnych, rekreacyjnych marszów z kijkami w każdą sobotę o godzinie 11.00. Zbiórka na plaży miejskiej.

Grand Prix Gdańska w Nordic Walking
niedziela, 30 październik 2011

Informowaliśmy o mającym się odbyć w Gdańsku podsumowaniu Grand Prix Gdańska w Nordic Walking. Podsumowanie odbyło się 24 października w Sali Rady Miejskiej w Gdańsku., które prowadził redaktor Radia Gdańsk Włodzimierz Machnikowski. W zakończeniu uczestniczyło ośmiu sztumskich maszerów, była to najliczniejsza ekipa wyróżnionych zawodników za zajęcie trzech pierwszych miejsc z poza Trójmiasta. Przypomnijmy, że zwycięstwa odnieśli Ewa Zembrzuska i Jan Kołpak. Na drugich miejscach rywalizacje ukończyli Irena Kołpak, Maria Mazerska, Mirosław Anaczkowski i Eugeniusz Słonina a na trzecim Mirosława Szpalerska i Ryszard Mazerski. Liczne zdjęcia i relacja z uroczystości na stronie organizatora MOSiR Gdańsk.

Czytaj całość...
Wieści z Nordic Walking
sobota, 22 październik 2011

Maszerowali do Klimbergowic

Przy pięknej, jesiennej pogodzie w sobotę 22 października trzydzieści osób wzięło udział w marszu Nordic Walking ze Sztumu do Klimbergowic. Inicjatorem rajdu jest Pani Małgorzata Kniaź a organizatorem  było Stowarzyszenie „Przystanek” ze Sztumskiej Wsi w ramach realizowanego projektu unijnego. W Klimbergowicach na uczestników czekał wspaniały poczęstunek przygotowany przez Brygidę Choma z bardzo gościnnego Gospodarstwa Agroturystycznego „Klimbergowice”.
 

Czytaj całość...
Zaproszenie na marsz Nordic Walking
czwartek, 20 październik 2011

Stowarzyszenie „Przystanek” w Sztumskiej Wsi z a p r a s z a wszystkich miłośników aktywnego spędzenia wolnego czasu na wspólny marsz z kijkami Nordic Walking w dniu 22 października b.r. do znanym wszystkim „Klimbergowic”. Zbiórka na plaży miejskiej. Wymarsz o godzinie 11.00. Trasa marszu wiodła będzie koło Jeziora Parleta, przez las do Gospodarstwa Agroturystycznego Klimbergowice.

Puchar Pomorza w Nordic Walking zakończony
niedziela, 16 październik 2011

W sobotę 15 października 2011 roku zakończyła się X edycja marszu Nordic Walking o Puchar Pomorza. Kijkarze ze Sztumu brali udział w dziewięciu marszach: w Żukowie, Jarosławcu, Przechlewie, Gdyni, Grudziądzu, Koszalinie, Sławnie, Gdańsku i Słupsku. W sobotnim ostatnim marszu, który odbył się w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku, na starcie stanęło 204 pasjonatów marszu z kijkami. Trasa przebiegała ścieżkami polnymi wzdłuż rzeki Słupi. Słoneczna, jesienna pogoda, szeleszczące liście pod stopami i uśmiech na twarzach zawodników sprzyjały rywalizacji. W Słupsku sztumianie również zajęli czołowe miejsca. Na 5 km I miejsce zdobyła Ewa Bucewka (K70), III miejsce – Eugeniusz Słonina (M60). IV lokaty przypadły Irenie Kołpak (K50), Marii Mazerskiej (K60), Mirosławie Szpalerskiej (K60) i Józefowi Sokół (M40). Na dystansie 10 km na pierwszym miejscu uplasował się Mirosław Anaczkowski (M50), a na III Jan Kołpak (M60.

Czytaj całość...
Sześciu na podium w Pucharze Pomorza w Nordic Walking
poniedziałek, 03 październik 2011

Mirosław Anaczkowski i Józef Sokół mistrzami Sławna
Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyła się na stadionie w Sławnie dziewiąta, przedostatnia edycja Pucharu Pomorza w Nordic Walking 2011. Były to jednocześnie mistrzostwa Sławna.

Czytaj całość...
Wyniki końcowe Grand Prix Gdańska w Nordic Walking
wtorek, 27 wrzesień 2011

Ośmiu sztumskich maszerów na podium
Organizatorzy Grand Prix Gdańska w Nordic Walking – Ośrodek Sportu i Rekreacji bardzo szybko ogłosił wyniki końcowe rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych. Przypomnijmy, że odbyły się trzy edycje na trzech dystansach i w trzech kategoriach wiekowych. Do końcowej klasyfikacji liczyły się dwa najlepsze starty według następującej punktacji I m – 1 pkt; II m – 6 pkt; III m – 13 pkt; IV m – 14 pkt i dalej o jeden więcej. Miło nam poinformować, że ośmioro przedstawicieli Sztumu, reprezentujących LKS ZANTYR Sztum uplasowało się na podium a Ewa Zembrzuska i Jan Kołpak okazali się najlepsi na dystansie 10 km w kategorii powyżej 55 lat. Nasi zawodnicy godnie reprezentowali Miasto i Gminę Sztum i byli bardzo widoczni na trasach marszu w Gdańsku. Podsumowanie imprezy odbędzie się 24 października w sali Rady Miejskiej w Gdańsku.

Czytaj całość...
Nordic Walking w słonecznym Gdańsku
niedziela, 25 wrzesień 2011

Przy pięknej, słonecznej pogodzie w Parku Regana w Gdańsku-Brzeźnie rozegrano zawody w Nordic Walking jednocześnie w ramach Grand Prix Gdańska oraz Pucharu Pomorza. W imprezie udział wzięła 13-osobowa ekipa sztumskich „maszerów”, reprezentujących Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum.

W trzeciej i ostatniej edycji Grand Prix Gdańska rozgrywanego na trzech dystansach i trzech kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn z naszych zawodników na podium stanęli: Irena Kołpak, Ewa Zembrzuska, Maria Mazerska, Mirosław Anaczkowski.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 21 z 65