Komentarz IV bieg XII GP
niedziela, 20 luty 2011

Tabela wyników końcowych XII Grand Prix Sztumu

Udane XII Grand Prix Sztumu zakończone

W miniony weekend przy pięknej, słonecznej ale mroźnej pogodzie odbył się czwarty, ostatni bieg XII Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych, którego głównym organizatorem był Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum. W imprezie udział wzięło 248 osób, w tym w biegu głównym aż 117 zawodniczek i zawodników. W marszu Nordic Walking uczestniczyło 26 osób z Fromborka i Sztumu, którzy mieli do pokonania trasę około 8 km. W kilku biegach i kategoriach walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się po trzech biegach, w pozostałych rywalizacja trwała w IV biegu do ostatnich finiszowych metrów.

Wcześniej zwycięstwa zapewnili sobie Aleksandra Lisowska z Braniewa i zawodnik gospodarzy Bartosz Mazerski w biegu głównym open, kategoriach wiekowych Bogdan Cebula/ 5 kategoria/ i Mieczysław Dobrenko /7/- obaj Zantyr Sztum oraz Mariusz Kowalski/2/ z Olimpii Grudziądz oraz Regina Czerwińska/5/ - Elbląg. W biegach dla dzieci zwycięstwa wcześniej zapewnili sobie Kamila Pawłowska/SP Brzozie/ i Wojciech Pastewski/SP 2 Sztum/ w najmłodszych kategoriach i Wojciech Nadolny/SP 5 Malbork/ roczniki 1999-98.

Zakrzewska i Brawata zwyciężają w IV biegu W sobotnim biegu głównym mężczyzn mający już zapewnione zwycięstwo końcowe nie wystartował Bartosz Mazerski, obserwował i dopingował swoich podopiecznych a myślami był już przy niedzielnym starcie w Chełmnie. Pod Jego nieobecność zwyciężył startujący pierwszy raz w Sztumie Adam Brawata z Wrocławia. W biegu tym toczyła się zacięta walka o kolejne miejsce na podium w końcowej klasyfikacji. Drugi na mecie był Patryk Kamiński z KKB Starogard, który wyprzedził Andrzeja Rogiewicza z Zantyru Sztum. Czwarty na mecie był Mateusz Niemczyk ze Stargardu. W biegu głównym kobiet zwyciężyła również pierwszy startująca w Sztumie Dominika Zakrzewska z AZS Gdańsk, druga była Aleksandra Lisowska a trzecia Karolina Kostyrka z Rodła Kwidzyn.

Bardzo ciekawa była rywalizacja w biegu dziewcząt z rocznika 1999-98, w którym rywalizowały siostry Kopeckie z Malborka z Kielbratowską ze Stargardu. Wszystkie trzy miały szanse na zwycięstwo końcowe. Zwyciężyła Ola przed Ania Kopecką. W rywalizacji dziewcząt szkół gimnazjalnych również na zwycięstwo miały szanse trzy zawodniczki. Z powodu choroby nie wystartowała Magda Wiśniewska z Rodła Kwidzyn. Wygrała wyraźnie Natalia Dzienniak z Lubichowa wyprzedzając Patrycje Mulkityn z Działdowa. W biegu chłopców szkół gimnazjalnych zwyciężył faworyt Patryk Sarosiek z Lidera Malbork wyprzedzając Marcina Kanigowskiego z Rodła i Szymona Sulikowskiego z Sokoła Malbork. Z powodu kontuzji na ostatnim miejscu bieg ukończył zawodnik gospodarzy Michał Kopecki, tracąc tym samym miejsce na podium. W pozostałych biegach zwyciężali po raz czwarty faworyci – Kamila Pawłowska, Wojciech Pastewski i Wojciech Nadolny.

Jedenaste zwycięstwo Mazerskiego

W końcowej klasyfikacji biegu głównego mężczyzn jedenaste zwycięstwo zanotował Bartosz Mazerski /60 pkt/ - zawodnik gospodarzy, przegrywając raz z kolegą klubowym Karolem Rzeszewiczem. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Mateusz Niemczyk /53 pkt/ ze Stargardu, trzecim zawodnikiem biegu głównego został drugi z zawodników gospodarzy Andrzej Rogiewicz /52 pkt/, czwartym Patryk Kamiński /51 pkt/ ze Stargardu a piątym Marcin Rychert /46 pkt/ z Floty Gdynia. W biegu głównym kobiet pierwszy raz zwyciężyła Aleksandra Lisowska /58 pkt/ z Zatoki Braniewo, na drugim miejscu sklasyfikowana została Dorota Pawłowska/51 pkt/ z Kurzętnika, na trzecim Weronika Wójcik/49 pkt/ ze Starogardu, na czwartym Martyna Konarzewska /44 pkt/ z Działdowa a na piątym Marlena Wieleba /również 44 pkt/ z Luzina. Sara Szymańska z Zantyru Sztum sklasyfikowana została na miejscu siódmym z 38 punktami.

W kategoriach wiekowych w biegu głównym na podium z zawodników gospodarzy uplasowali się: na pierwszym miejscu Bogdan Cebula/M-5/ i Mieczysław Dobrenko/M-7/, na drugim Sara Szymańska/K-1/, Rafał Chętnik/M-3/, Andrzej Łukowski/M-5/, Antoni Fila/M-6/, na trzecim Seweryn Jaździewski/M-2/. W kategorii M-4 najlepszym z sztumskich zawodników na piątym miejscu był Sławomir Rozenberg. Na szóstym miejscu w kategorii M-5 rwalizację ukończył Leszek Tabor- Burmistrz Miasta i Gminy Sztum. W biegach dla dzieci jedyne zwycięstwo w końcowej klasyfikacji dla gospodarzy wywalczył Wojciech Pastewski/60 pkt/ – uczeń SP 2 Sztum, wyprzedzając Dominika Słowickiego/54 pkt/ z SP Rodowo/. W pozostałych biegach w końcowej klasyfikacji zwyciężali przyjezdni –Kamila Pawłowska/60 pkt/ z Kurzętnika – uczennica SP Brzozie, Aleksandra Kopecka /58 pkt/ z SP 5 Malbork/, Natalia Dzienniak /57 pkt/ z Lubichowa, Wojciech Nadolny/60 pkt/ z SP 5 Malbork i Patryk Sarosiek/60 pkt/ z Lidera Malbork. Na trzecim stopniu podium w biegu chłopców z rocznika 1999-98 uplasował się zawodnik gospodarzy Marcin Kopecki – uczeń piątej klasy SP 2 Sztum.

Wszyscy uczestnicy po wysiłku mogli posilić się kiełbaską z rożna, chlebem ze smalcem i gorąca herbatą. Wszyscy uczestnicy biegu głównego i marszu Nordic Walking otrzymali pamiątkowe medale, w biegach dla dzieci – słodycze.

Podsumowanie w hali Gimnazjum Sztum

Po zakończeniu biegów hali Gimnazjum Sztum odbyło się podsumowanie XII Zimowego Grand Prix Sztumu z nazwy w Biegach Przełajowych. Patronat nad imprezą sprawowali Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego i Leszek Tabor – Burmistrz M i G Sztum. Patronat medialny – Dziennik Bałtycki. W całym cyklu imprezy wzięło udział prawie pięćset osób z trzech województw. Sędzią głównym bardzo sprawnie przeprowadzonych zawodów był Piotr Nowosielski. Pierwsza piątka w biegu głównym open kobiet i mężczyzn otrzymała nagrody finansowe, puchary i kwiaty. W biegach dla dzieci nagrodzono pierwszych sześciu zawodników a trzech medalami. W kategoriach wiekowych biegu głównego nagrodzono trzech pierwszy zawodników statuetkami i nagrodami rzeczowymi.

Nagrody, medale i puchary wręczali:

Leszek Tabor – Burmistrz Miasta i Gminy Sztum
Wojciech Cymerys - Starosta Sztumski
Czesław Oleksiak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sztumie
Róża Banasik-Zarańska–Przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu Rady Miejskiej
Aldona Ruszkowska – Dyrektor Gimnazjum Sztum
Józek Kania – radny Powiatu Sztumskiego
Andrzej Murawski – radny Miasta i Gminy Sztum
Piotr Piesik – redaktor Dziennika Bałtyckiego
Urszula Ruchlewicz – Ulinex Sztum
Jarosław Folta – Producent Rowerów FOLTA Malbork
Tadeusz Rogacki – „ U Elżbiety” Sztum
Piotr Nowosielski, Zygmunt Słupecki, Bogdan Cebula, Andrzej Belzyt – członkowie Zarządu LKS ZANTYR Sztum

Sponsorzy

Miasto i Gmina Sztum
Urząd Marszałkowski Gdańsk
Starostwo Powiatowe Sztum
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sztum
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sztum
Folta Jarosław – producent Rowerów Folta Malbork
Kania Józef
Dawid Sztum
Michalski Franciszek – Elektromechanika Pojazdowa Sztum
Rada Miejska Sztum
Oleksiak Czesław
Murawski Andrzej
Mazerski Bartosz
Urszula i Marek Ruchlewicz – Ulinex Sztum
Lecznica Zwierząt Barlewiczki
Rogacki Tadeusz –U Elżbiety Sztum
Lubiński Jacek – Transport Osobowy Sztum
Ranachowski Andrzej – Hurtownia Spożywcza Sztum
Grażyna i Stanisław Jezierscy – Sklep Obuwniczy Sztum
PSS Społem Sztum
Zakłady Przetwórstwa Mięsa Grudziądz – E i R Aniołkowscy
Kwiaciarnia „Róża” –P. Markowscy Sztum
Mazerski Ryszard

Partnerzy

Gimnazjum Sztum
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sztum
Sztumskie Centrum Kultury
Straż Miejska Sztum
Komenda Powiatowa Policji Sztum
Transport Sanitarny Lesława Olszewskiego

Organizatorem imprezy był Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum, który podziękował sponsorom i partnerom wręczając w hali Gimnazjum Sztum pamiątkowe statuetki.

Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do bardzo sprawnego zorganizowania i przeprowadzenia XII Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych składa

Ryszard Mazerski – Prezes LKS ZANTYR Sztum

< Poprzedni   Następny >